Jestem już duży

 

Autorka: Susana Isern
Ilustracje: Marta Cabrol
Wydawnictwo Tako

 

Susana Isern jest hiszpańską pisarką, psychologiem, wykładowcą na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. W poprzednich przeglądach omawialiśmy jej książki „Postaw się na moim miejscu” (p. 6/2021) oraz „Wielka księga supermocy” (p. 7/2020).

Bohaterem najnowszej opowieści jest mały słonik. Jego mama przygotowuje przyjęcie urodzinowe dla żółwicy. Słonik oferuje swoją pomoc i zostaje wysłany po zakupy. Ma kupić czekoladę, jajka, świeczki i balony oraz odebrać prezent od zegarmistrza.

Czekolada jest pyszna, więc zjada ją po drodze. Jaja tłuka się, gdy bawi się z przyjaciółmi. Baloniki są mu potrzebne, aby pocieszyć małą surykatkę. Słonik wraca do domu z pustymi rękami i jest bardzo smutny. Ale mądra mama wiedziała, że pierwsze zakupy muszą się tak skończyć. Ucieszyła się, że nic się nie stało jej synkowi. Był bardzo dzielny i szczęśliwie wrócił do domu.

Autorka pokazuje najmłodszym czytelnikom, że dzieci mają prawo popełniać błędy. Atutem publikacji są ilustracje hiszpańskiej artystki Marty Cabrol, narysowane delikatną kreską i utrzymane w ciepłych barwach.

Niestety w książce pojawiają się błędy stylistyczne, których przyczyną może być zbyt dosłowne tłumaczenie z języka hiszpańskiego na polski.

Polecam. Oprawa twarda, szyta, kolorowe ilustracje.