Szaty dla króla

Autor: Peter Bently
Ilustratorka: Claire Powell
Wydawnictwo: :Dwukropek

Poziom czytelniczy: BD O

 

 

 

 

Pełna uroku, poetycka adaptacja znanej baśni Hansa Christiana Andersena to uwspółcześniony i napisany z humorem utwór, który z pewnością wywoła uśmiech czytelnika.

Król narcyz ma nieco inne rozrywki niż jego klasyczny antenat, ale uwielbienie dla własnej osoby niezmienne. Ma współczesne stroje i zajęcia np. ubiór do jogi, którą ćwiczy w dresie, trampkach i czapce z daszkiem, lubi przechadzać się w kombinezonie Elvisa Presleya a miejsce, gdzie król chadza piechotą… ma zwyczaj odwiedzać w butach na koturnach. Otacza go tłum klakierów gotowych a każde skinienie.

Mimo, że finał historii najprawdopodobniej jest znany małym i, co oczywiste dużym czytelnikom „Szat dla króla” to rozwiązanie intrygi Szpuli i Szpili, krawców oszustów, za sprawą humoru i lekkości rymów ubawi nawet, gdy podejmą lekturę któryś raz z kolei.

Autorem wiersza jest brytyjski pisarz literatury dziecięcej Peter Bently a twórczynią bogatych w zabawne szczegóły, barwnych ilustracji (także na wyklejkach), jest znana z serii „Tajemnice Gryzmołkowa” Clare Powell. Tekst znakomicie przetłumaczyła Katarzyna Biegańska.
Wydanie w twardej oprawie, na kredowym papierze, szyte. Duża czcionka.

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szaty-dla-krola/