Happy food green. O roślinnej diecie i szczęśliwym życiu


Autorzy: Niklas Ekstedt, Henrik Ennart
Wydawnictwo Słowne

 

Szwedzcy autorzy, szef kuchni (Niklas Ekstedt) i dziennikarz naukowy (Henrik Ennart), w swojej najnowszej książce z pasją opowiadają o zdrowym jedzeniu, jego wpływie na nasze zdrowie, a także o własnych poszukiwaniach kulinarnych i podróżach do tzw. niebieskich stref, gdzie ludzie cieszą się szczególnie długim życiem.

W siedemnastu rozdziałach poruszają różnorodne tematy związane z odżywianiem i zdrowiem. Przedstawiają zdrowotne korzyści spożywania produktów roślinnych i aktywnego stylu życia, a także najnowsze badania naukowe, ciekawe fakty oraz przepisy kulinarne. Zgłębiając na przykład tajniki pierwotnej diety śródziemnomorskiej w Cilento na południu Włoch, prezentują fakty dotyczące sardeli europejskiej oraz proponują zrobienie spaghetti ze śledziem, passatą i kozim serem.

Książka napisana jest lekkim stylem, wzbogacona pięknymi, kolorowymi fotografiami, a także garścią dobrych rad. Czytelnik znajdzie tu wiele kulinarnych inspiracji, ale też ciekawe opowieści i solidną dawkę wiedzy popartej badaniami naukowymi. Publikacja zawiera indeks, bibliografię oraz słowniczek wege.

Ciekawa propozycja dla czytelników zainteresowanych zdrowym odżywianiem i stylem życia. Oprawa twarda, szyta. Polecam.