Z kim ja muszę pracować? Instrukcja obsługi trudnych osobowości Per Henrik Stenstrom

Z kim ja muszę pracować? Instrukcja obsługi trudnych osobowości

Z kim ja muszę pracować? Instrukcja obsługi trudnych osobowości Per Henrik StenstromAutor: Per Henrik Stenstrom                                            Wydawnictwo: Wielka Litera

 

Gwiazda, Przemądrzały, Chwalipięta, Niepoprawny optymista, Pesymista, Intrygant, Pasażer na gapę. To siedem typów osobowości wyodrębnionych przez autora z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w mediach. Każdy kto oglądał serial „Biuro” na pewno z łatwością wskaże wśród jego bohaterów typy zaprezentowane w poradniku.

Stenstrom z humorem opisuje cechy jednostek z defektem, poprawia w czytelnikach umiejętność ich rozpoznania, a następnie symbolicznego zgładzenia za pomocą przyjaznych narzędzi: rozmowy, inteligencji i dyplomacji. Aczkolwiek Pasażer na gapę zasługuje – zdanie autora – na mocniejsze środki wyrazu i delikatną sugestię, że jako najbardziej leniwe ogniwo może poszukać szczęścia w innej pracy. Może być też tak, że wiele negatywnych cech zauważymy w sobie. Wtedy książka stanie się autoporadnikiem.

A na koniec mądrość autora: „Nawet jeśli wydaje ci się, że wiesz, jak zachowywać się w pracy, nie ma to większego znaczenia. Liczy się sposób, w jaki postrzegają cię współpracownicy”. Naprawdę fajna w odbiorze, błyskotliwa publikacja dla wszystkich, którzy nie są bezrobotni. Oprawa miękka, klejona.