Mika i wyjec Berenika Kołomycka

Mika i wyjec

Mika i wyjec Berenika KołomyckaAutorka: Agata Loth-Ignaciuk                                       Ilustratorka: Berenika Kołomycka                           Wydawnictwo: Druganoga

Poziom: BD O

Publikacja dla najmłodszych autorstwa Agaty Loth-Ignaciuk (tekst; poprzednio na liście: „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok” p. 24/20) i Bereniki Kołomyckiej (ilustracje; poprzednio na liście: „Okropieństwo”, p. 3/21).

Minimalna liczba słów towarzyszących gęstej akcji przedstawionej na rysunkach to idealna próba pierwszej wspólnej lektury rodzica z dzieckiem w komiksowej formie. Książeczka otwiera serię „Arcygroźne domostwory”. Jak łatwo się domyślić będą to opowieści o niepokoju wywołanym w dziecku w jego najbliższym otoczeniu. W tym przypadku tytułowym wyjcem okazuje się odkurzacz, z którym bohaterka (dwuletnia Mika) stoczy wielką bitwę. Wykona przy tym maksymalną pracę wyobraźni, charakterystyczną dla dziecka, wyolbrzymiając zagrożenie.

Należy jednak podkreślić, że całość ma bardzo pogodny, humorystyczny klimat i śmiało można polecić ją rodzicom poszukującym czegoś, co nie ma ekranu, a również zajmie dziecku czas – i to z dużo większym pożytkiem. Oprawa twarda, szyta.