Gdy babcia zapomina…


Autor: Paul Russell
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Poziom: BD O/I

 

Pierwsza na polskim rynku książka australijskiego pisarza to poruszająca, ciepła historia rodziny wspierającej babcię cierpiącą na demencję, opowiedziana z perspektywy wnuczki.

Gdy babcia przestaje rozpoznawać członków swojej rodziny i traci swoje wspomnienia, jej wnuczka i najbliżsi postanawiają pamiętać za nią, otoczyć ją swoją troską i miłością oraz pielęgnować piękne wspomnienia. Dziewczynka pamięta na przykład, jak babcia woziła ją i jej brata swoim błękitnym samochodem na plażę, urządzała w swoim wielkim ogrodzie wspaniałe pikniki, a podczas burzy okrywała ich kocem i tuliła. Mimo że choroba zmieniła babcię, to rodzina nadal ją kocha i cieszy się każdym z nią spotkaniem.

Z krótkim, przejmującym, a jednocześnie bardzo ciepłym, pokrzepiającym tekstem doskonale współgrają subtelne, pastelowe ilustracje. Autor z wyczuciem i wrażliwością pokazuje, jak w trudnych sytuacjach zachować pozytywne nastawienie. Książka będzie przydatna dla rodzin znajdujących się w podobnej sytuacji, a także jako punkt wyjścia do rozmowy na ten ważny temat.

Pełna nadziei i empatii opowieść o rodzinnych więziach i miłości. Oprawa twarda, szyta.