Wiem, co jem! Chlebek


Autor: Françoise Laurent
Seria: Wiem, co jem!
Wydawnictwo: HarperKids

Książka z nowej serii edukacyjnej „Wiem, co jem” autorstwa francuskich twórców literatury dziecięcej. Bogato ilustrowana seria łączy elementy popularnonaukowe z poradnikowymi. Każda część przystępnie wyjaśnia, w jaki sposób powstaje tytułowy produkt spożywczy, a także udziela wskazówek na temat zdrowego odżywiania, świadomej konsumpcji oraz ekologicznego stylu życia.

Prezentowany tomik przybliża małym czytelnikom proces powstawania chleba, od uprawy zboża, po wyjmowanie z pieca pachnącego, gorącego pieczywa. Autor zwraca uwagę na współczesne problemy związane z uprawami przemysłowymi. Zagląda do nowoczesnego młyna, a następnie do tradycyjnej piekarni, krok po kroku pokazując kolejne etapy wytwarzania chleba i bułek. Zdecydowanie poleca właśnie takie pieczywo w przeciwieństwie do mniej zdrowego, wypiekanego z zamrożonego ciasta w sklepowych punktach. Czytelnicy poznają różne rodzaje zbóż oraz typy mąk. Dowiedzą się również, jaki chleb jedzą mieszkańcy różnych krajów oraz jak powstaje chleb „taki jak dawniej”.

Ciekawa, atrakcyjna, świetnie zilustrowana pozycja kształtująca zdrowe nawyki żywieniowe. Wartościowa lektura dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Okładka twarda, szyta.