Potomstwo w ZOO Schoenwald Sophie

Potomstwo w ZOO

Potomstwo w ZOO Schoenwald SophieAutorka: Sophie Schoenwald                                                      Ilustrator: Gunther Jakobs                                               Wydawnictwo: Esteri

Poziom: BD O/I

Czwarta część cyklu o wesołych mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Poprzednio zaprezentowaliśmy: „Pora snu w ZOO” (p. 16/2021). Formuła pokazywania zwierząt w rozmaitych sytuacjach – oczywiście zawsze na komediową modłę – sprawdza się doskonale.

Tym razem mali czytelnicy mogą podziwiać budzenie się ciepłej pory roku, gdy rozkwitają rośliny, przyroda budzi się do życia, a w ogrodzie zoologicznym przybywa małych mieszkańców. ZOO doczekało się między innymi małego lwa, leniwca i kameleona. Ten ostatni zaginie, a poszukiwań nie ułatwią specyficzne umiejętności kameleona, czyli zmiana koloru.

Nieustraszeni jeż Ignacy i dyrektor ogrodu Alfred Niecierpliwiec nie poddają się jednak tak łatwo. Ich śledztwo pozwala na dokonanie przeglądu w zoo, swego rodzaju inwentaryzacji. Bardzo pogodna bajka budzi same pozytywne odczucia, powinna zaangażować dzieci i coraz mocniej zacieśniać ich więź z literaturą. Oprawa twarda, szyta.