Omond Eric Dziobak Toto i pan mgieł

Dziobak Toto i pan mgieł

Omond Eric Dziobak Toto i pan mgiełAutor: Eric Omond                                                     Ilustracje: Yoann                                                Wydawnictwo: Egmont

Poziom: BD O/I

Drugi tom perypetii dziobaka Toto. Tom pierwszy „Dziobak Toto i magiczne drzewo” (p. 11/2022). Bardzo udana kontynuacja, w której Toto mierzy się z ważnym zadaniem. Mianowicie, ma dostarczyć rannemu przyjacielowi (a jest nim wielkouch króliczy) dwa włosy Bunyipa. W wierzeniach Aborygenów to mityczne stworzenie bez ustalonego wyglądu, co akurat pozwoliło popuścić wodze fantazji twórcom.

Mnie osobiście przypomina gwiazdę rocka w schyłkowej fazie kariery bądź życia. Ale do rzeczy. Włosy Bunyipa mają moc leczniczą. Sprawa jednak nie będzie prosta, bo jest on prawdziwym, nieobliczalnym monstrum. Wędrówka Toto naszpikowana będzie zarówno niebezpieczeństwami, jak i komizmem. Klimat utworu – podobnie jak w jedynce – osadzony jest w australijskich realiach przyrodniczych i tym razem mitologicznych. Ilustracje tworzone farbami olejnymi przypominają piękne analogowe czasy bez grafiki komputerowej. Na poziomie treści Toto walczy o coś naprawdę istotnego. Całość stanowi więc nie lada atrakcyjną propozycję dla małych fanów komiksowej formy. Oprawa miękka, klejona.