Nigdy nie będę wyższa : ale mogę być szczęśliwsza!

Nigdy nie będę wyższa : ale mogę być szczęśliwsza! Agnieszka DydyczAutorka: Agnieszka Dydycz                                        Wydawnictwo: Silver

 

Autorka prezentowanej książki to finansistka, która po latach pracy w korporacji postanowiła zająć się pisaniem. Jako pisarka zadebiutowała w 2016 r. powieścią o zabawnych przygodach rehabilitanta: “Z pamiętnika masażysty” (P. 03/16).

Jej publikacje stanowią idealną propozycję dla zwolenniczek lekkich powieści obyczajowych z elementami romansu i uniwersalnym przesłaniem. Perypetie głównej bohaterki najnowszej pozycji Agnieszki Dydycz przynoszą prostą refleksję o konieczności troszczenia się o innych, ale przede wszystkim bycia dobrą dla siebie. 

W warstwie fabularnej poznajemy pięćdziesięciokilkuletnią Małgorzatę, której życie jest perfekcyjnie poukładane: powodzi jej się w zawodzie pisarki, ma zdolne i zaradne, dorosłe już dzieci, spełnia się także w roli żony. Codzienność urozmaicają jej sesje jogi spędzane w towarzystwie przyjaciółki i niedzielne obiady u matki. Bohaterka będzie przekonana o własnej satysfakcji z wykonywanej pracy i życia rodzinnego (któremu bardzo się poświęca), dopóki nie usłyszy od dawnego przyjaciela miłosnego wyznania. Spotkanie z Wiktorem będzie dla niej okazją, by na nowo przyjrzeć się definicji szczęścia.

“Nigdy nie będę wyższa…” to nieskomplikowana opowieść o rodzinie, uczuciach i przyjaźni, która z przymrużeniem oka odsłania wewnętrzne rozterki dojrzałej kobiety. Spodoba się miłośniczkom literatury obyczajowej. Oprawa miękka, klejona.

Na P. 14/18 prezentowaliśmy tytuł: “Marzenia z terminem ważności”.