Księga dinozaurów : 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy Gabrielle Balkan

Księga dinozaurów : 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy

Księga dinozaurów : 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy Gabrielle BalkanAutorka: Gabrielle Balkan                                          Ilustrator: Sam Brewster                                  Wydawnictwo Kropka

 

Po tę popularnonaukową pozycję sięgnąć mogą zarówno ciekawi świata bardzo młodzi czytelnicy, jak i nastoletni sympatycy książek o prehistorycznych zwierzętach.

Temat, nie dość, że niezmiennie interesujący, został przez autorkę przedstawiony w przyciągającym uwagę kontekście. Z publikacji dowiemy się m.in., który z dinozaurów wyróżniał się najbardziej donośnym głosem czy największym brzuchem, a który straszył najsilniejszymi szczękami.

Forma prezentacji poszczególnych gatunków może stanowić edukacyjne wyzwanie. Zanim czytelnik dowiaduje się z jakim dinozaurem ma do czynienia, najpierw poznaje jego szkielet i najważniejsze informacje na temat budowy ciała oraz charakterystycznych elementów (kości, pazury, rogi) czy preferencji żywieniowych. Dopiero następna strona jest rozwiązaniem zagadki i uzupełnieniem wiedzy o kolejne fakty i ciekawostki o konkretnym bohaterze.

Książkę zdobią kolorowe ilustracje oraz twarda, szyta okładka, która świeci w ciemności. Jej lektura może przybrać formę interaktywnej zabawy w zgadywanie. Na końcu znajduje się słowniczek i indeks oraz dział pt.: “Odkryj więcej” z informacją o dodatkowych źródłach wiedzy na temat dinozaurów. Polecam.

Poprzednio: “Księga kości : 10 wyjątkowych rekordów w świecie zwierząt” (P. 5/18).