Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta


Autor: Daniel Nesquens
Ilustrator: Oyemathias
Wydawnictwo: HarperKids

 

 

Hiszpański pisarz (Daniel Nesquens) i chilijski ilustrator (Oyemathias) wprowadzają młodych czytelników w pasjonujący świat szpiegostwa.

Przedstawiają zbiór ciekawych informacji o technikach szpiegowania, sposobach szyfrowania, tajnych misjach oraz umiejętnościach i kompetencjach szpiegów. Czytelnicy znajdą tu ciekawostki, anegdoty, porady i wskazówki przydatne dla przyszłych tajnych agentów. Dowiedzą się, co to jest infiltracja, szyfr masoński, dyski Jeffersona i martwa skrzynka. Poznają też sylwetki sławnych agentów, historię szpiegostwa, najsłynniejsze akcje szpiegowskie oraz szpiegów znanych z książek i filmów. Wszystko to bardzo przystępnie podane, z dowcipem i polotem, a także atrakcyjnie zaprezentowane – w formie komiksowych dymków, piktogramów, przejrzystych, zwięzłych notatek oraz zabawnych, pełnych intrygujących szczegółów rysunków.

Przedstawione w książce wskazówki i propozycje mogą być wykorzystane podczas samodzielnej zabawy dzieci lub na zajęciach w szkole czy w bibliotece. Okładka twarda, szyta. Ciekawa propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Polecam.