Krótko i szczęśliwie : historie późnych miłości Agata Romaniuk

Krótko i szczęśliwie : historie późnych miłości

Krótko i szczęśliwie : historie późnych miłości Agata RomaniukAutorka: Agata Romaniuk                                          Wydawnictwo Poznańskie

 

Nowa książka Agaty Romaniuk to zbiór reportaży prezentujących historie o miłości, która zrodziła się między ludźmi w późnym wieku i w nietypowych okolicznościach. Nierzadko bywa też krytykowana przez otoczenie.

Wzruszający okazuje się już pierwszy zamieszczony w publikacji tekst: “Patrząc na Marię. Chora na alzheimera bohaterka, pianistka, która codziennie gra koncerty w domu opieki na swoim fortepianie japońskiej firmy Kawai, zdobywa uwagę pracującego tu konserwatora. Stanisław, od wielu lat wdowiec, zakochuje się w Marii, na co nieprzychylnie reagują jego synowie, którzy uważają, że ojciec oszalał. Pogardliwy stosunek do tej znajomości okazują również zakonnice prowadzące dom opieki, zwłaszcza kiedy para zostaje sam na sam w pokoju podopiecznej, co skutkuje zwolnieniem Stanisława z pracy. Mimo to mężczyzna codziennie odwiedza Marię i twierdzi, że ich miłość nie pozwala chorej zapaść się w sobie.

Każdy kolejny reportaż wzbudza zainteresowanie i zostawia czytelnika w słodko-gorzkiej zadumie.

Książka zdobiona czarno-białymi ilustracjami, w oprawie twardej, szytej. Poprzednio na liście: “Kocia Szajka i fałszerze pierników” (P. 23/22).