Co robią lisy


Autorka: Joanna Rusinek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Poziom: BD O

 

Autorska książka znanej ilustratorki, absolwentki Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, wydana w ramach serii dla najmłodszych pt. „Opowiem ci mamo” (poprzednio: „Co robią psotne stwory” p. 17/2022).

Joanna Rusinek łączy w niej barwne ilustracje z komiksowymi dymkami, fascynujące ciekawostki o lisach oraz elementy interaktywne. W atrakcyjny, lekki sposób przekazuje małym czytelnikom sporą dawkę wiedzy o rodzinie lisów, ich gatunkach, budowie, trybie życia, umiejętnościach, zwyczajach i diecie. Zaprasza małych czytelników do „listauracji”, w której można zamówić dżdżownice alla carbonara, a z potraw sezonowych – mus z czarnych jagód. Wtajemnicza w mowę ciała lisów i ich sposoby porozumiewania się. Prezentuje portrety lisich rodzin z całego świata. Zagląda też do lisiej nory, a na końcu zaś do Lisiego Azylu w Korabiewicach (mieszkańców tego przytuliska można podpatrywać na Facebooku). Do tego serwuje dzieciom wyszukiwanki i labirynt.

Uwagę czytelników przykują rewelacyjne, pełne humoru i bogate w szczegóły ilustracje. Kartonowe, lakierowane strony, duży format. Bardzo polecam.