Rodzina Obrabków i psia sprawa Anders Sparring

Rodzina Obrabków i psia sprawa

Rodzina Obrabków i psia sprawa Anders SparringAutor: Anders Sparring                                          Ilustrator: Per Gustavsson

Wydawnictwo Zakamarki

Poziom: BD I

 

Trzeci tom przygód rodziny Obrabków w cyklu proponowanym przez szwedzkiego scenarzystę, aktora i autora książek dla dzieci. Poprzednio: “Rodzina Obrabków i urodzinowy skok” (P. 3/22) oraz “Rodzina Obrabków i złoty diament” (P. 10/22).

W rodzinie drobnych złodziejaszków panują zasady sprzeczne z tymi, które są wpajane młodym czytelnikom w ich domach. Obrabkowie wykazują bowiem niekontrolowaną skłonność do zabierania cudzych rzeczy i nie czynią sobie z tego powodu wyrzutów sumienia. Wyjątkową postawą wyróżnia się jedynie mały Ture, który w roli małego złodzieja czuje się bardzo nieswojo. Na podstawie kolejnych, pełnych komizmu sytuacyjnego perypetii, czytelnik wciągnięty zostaje w intrygujące przygody oraz przewrotną grę, podczas której – zapewne z łatwością – dostrzeże i odpowiednio zinterpretuje ukryte pod wierzchnią warstwą fabuły morały. Z lektury niniejszego tomu odbiorcy powinno utkwić w pamięci na przykład przesłanie o nietolerancji wobec krzywdy zwierząt.

Publikacja wydana w oprawie twardej, szytej. Polecam (nie tylko fanom cyklu – tomy można czytać oddzielnie).