10 kotów


Autor: Emily Gravett
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Poziom: BD O

 

Książka nagradzanej brytyjskiej ilustratorki i autorki literatury dziecięcej to zabawna, pomysłowa historyjka obrazkowa pokazująca ekspresję twórczą małych kotków, a przy okazji ucząca liczenia do dziesięciu.

Gdy biała, duża kotka ucina sobie drzemkę, dziewięcioro figlarnych, rozbrykanych kociąt o różnym umaszczeniu odkrywa trzy puszki z farbą i rozpoczyna świetną zabawę. Najpierw maluchy wylewają czerwoną farbę, a na futerkach kilku z nich pojawiają się czerwone odbicia kocich łapek. Z każdą kolejną otwartą puszką robi się coraz bardziej kolorowo, a kotkom przybywa różnobarwnych wzorów; nie są już tylko – jak na początku opowieści – białe, pręgowane, łaciate i czarne, lecz także: w czerwone grochy, żółte kropki, niebieskie plamki, pomarańczowe kleksy i zielone ciapki. Gdy mama się budzi, ma bardzo zaskoczoną minę. Zadaniem małych czytelników jest wyszukiwanie na pełnych ekspresji, akwarelowych ilustracjach kotów we wskazanym kolorze (zaczynają od jednego białego kota, a kończą na 10 kolorowych kotach).

Znakomita propozycja do nauki liczenia i kolorów oraz ćwiczenia spostrzegawczości. Może też inspirować do zabawy farbami i pracy twórczej. Urzeknie wszystkich miłośników kotów. Okładka twarda, szyta. Bardzo polecam.