Precelek jedzie tramwajem Agata Romaniuk

Precelek jedzie tramwajem

Precelek jedzie tramwajem Agata RomaniukAutorka: Agata Romaniuk                      Ilustratorka: Malwina Hajduk                Wydawnictwo Agora dla Dzieci

Poziom: BD O/I

 

Głównym bohaterem skierowanej do przedszkolaków, nowej odsłony cyklu: „Kocia Szajka ” Agaty Romaniuk jest postać małego kotka, który pojawił się już i odegrał ważną rolę w prezentowanej na P. 9/23 pozycji: “Kocia Szajka i klątwa starego kina”.

Opowieść o Precelku, który – aby dotrzeć na lekcję muzyki, musi pokonać swój lęk i wsiąść do tramwaju – może stanowić punkt odniesienia do rozmowy z dziećmi na temat przełamywania barier. Ważnym elementem bajki są postacie drugoplanowe – przyszywana ciotka Lola, kapeluszniczka i opiekunka Pani Wieczorynka – czyli bohaterowie, którzy udzielają wsparcia małemu Precelkowi w trudnych momentach. Fragmenty z ich udziałem przypominają odbiorcy, że w podobnych sytuacjach po dobrą radę i pomoc warto zgłaszać się do najbliższych. Za warstwę graficzną książki odpowiada znana z poprzednich części ilustratorka Malwina Hajduk.

Oprawa twarda, szyta. Polecam.