Mózg! Co w głowie siedzi


Autorka: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustratorka: Anna Gensler
Wydawnictwo: Papilon

 

Kolejna książka Anny Czerwińskiej-Rydel w serii edukacyjnej „Wiem i ja”; poprzednio na liście: „Mniam! Co w brzuchu burczy” p. 20/2021. Seria składa się z kartonowych, wielkoformatowych książek łączących ciekawą wiedzę z humorem, ćwiczeniami i zabawnymi ilustracjami.

Najnowszy tom w formie miniwykładów sympatycznego eksperta Profesora Mądralińskiego i jego zabawnych rozmów z asystentem Kogutem Piejakiem przybliża małym czytelnikom funkcjonowanie mózgu. W lekki, przystępny sposób wyjaśnia, z jakich części składa się ludzki mózg, dlaczego jest on ważny oraz jak należy o niego dbać. Mali czytelnicy poznają zarówno budowę mózgu, jak i zachodzące w nim procesy. Dowiedzą się, czym są wspomnienia, pamięć i świadomość, jaką rolę pełnią neurony i neuroprzekaźniki, jak działają zmysły i emocje, a także co się dzieje w mózgu w czasie snu. Ostatnie dwie rozkładówki zawierają porady na temat zdrowego odżywiania i stylu życia, a także propozycje dziesięciu ćwiczeń rozwijających mózg.

Wartościowa, atrakcyjna propozycja do księgozbioru popularnonaukowego dla najmłodszych. Tekturowe strony z zaokrąglonymi rogami. Polecam.