Doktor od emocji oraz zestaw do regulacji emocjonalnej Anna Llenas

Doktor od emocji oraz zestaw do regulacji emocjonalnej

Doktor od emocji oraz zestaw do regulacji emocjonalnej Anna LlenasAutorka: Anna Llenas                            Wydawnictwo: Mamania

Poziom: BD O

 

Stworzona przez hiszpańską graficzkę i ilustratorkę publikacja stanowi kolejną część cyklu pt.: “Kolorowy potwór” (jego pierwszy tom prezentowaliśmy na P. 8/18). Książki proponowane przez autorkę mają stanowić pomoc w próbie zidentyfikowania i zrozumienia własnych emocji.

Niniejsza przedstawia postać małej bohaterki, która ma problem z okazywaniem asertywnej postawy i czuje w związku z tym psychiczny dyskomfort. Ponieważ sama nie potrafi ani nazwać swoich uczuć, ani im zaradzić, wybiera się po pomoc do doktora od emocji – kolorowego potwora. Ten tłumaczy jej, co jest przyczyną gorszego samopoczucia i proponuje kilka ćwiczeń wspomagających odzyskanie kontroli nad negatywnymi emocjami. Z tych praktycznych wskazówek mogą korzystać zarówno najmłodsi odbiorcy, jak i dorośli (rodzice, nauczyciele), do których autorka kieruje osobne uwagi.

Propozycja jest też interesująca pod względem wizualnym – zdobią ją kolorowe ilustracje wykonane techniką kolażu, stylizowane na dziecięce, proste rysunki i wyklejanki.

Książka estetycznie wydana w twardej, szytej oprawie; kwadratowy format. Polecam.