Skwaszone Winogrono


Autor: Jory John
Ilustrator: Pete Oswald
Wydawnictwo HarperKids
Poziom: BD O

 

Nowa odsłona cyklu „Smaczna Banda i emocje” nagradzanego amerykańskiego autora. Każda z książek to osobna historia z innym bohaterem, nie trzeba więc zachowywać kolejności wydawniczej w lekturze.

Tym razem mali czytelnicy poznają historię tytułowego Skwaszonego Winogrona, które z uroczego, uśmiechniętego słodziaka – z powodu pewnego przykrego zdarzenia – przemieniło się w zgorzkniałego, zrzędliwego typa. Tym trudnym doświadczeniem była impreza urodzinowa z fajerwerkami, na którą winogrono zaprosiło wszystkich swoich znajomych, ale nikt na nią nie przyszedł. Od tamtej pory bohater nosi w sobie żal, pielęgnuje urazy, często się obraża, ma fochy i nieustannie narzeka. Aż pewnego dnia, kiedy spóźnia się na spotkanie ze zrzędliwym kolegą i widzi, jak złość wpływa na jego zachowanie oraz traktowanie innych, postanawia zmienić swój sposób myślenia i nastawienie do otaczającego świata. Odkrywa piękno przyrody, stara się być dobrym dla innych, pielęgnuje uważność i wdzięczność. Narrację ożywiają wesołe, pełne uroczych szczegółów ilustracje.

Zabawna, pozytywna historyjka z mądrym przesłaniem. Kwadratowy format. Okładka twarda, szyta. Polecam. Poprzednio: „Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” p. 20/2023.