Życie z klocków


Autor: David Aguilar
Wydawnictwo: Agora

 

 

 

Książka młodego mieszkańca Andory, studenta bioinżynierii, napisana wspólnie z ojcem, to jego autobiografia.

Historia rozpoczyna się w momencie narodzin chłopaka, kiedy cała rodzina czeka, żeby zobaczyć dziecko, a okazuje się, że rodzi się ono bez prawidłowo wykształconej prawej ręki. Później lekarze zdiagnozowali u Davida zespół Polanda, który oprócz deformacji prawej ręki powoduje również niedorozwój prawej części mięśni klatki piersiowej. Chłopak przez cały okres szkolnej nauki musiał mierzyć się z ostracyzmem, a nawet prześladowaniem ze strony części kolegów. Będąc w klasie maturalnej przeżył załamanie nerwowe związane ze śmiercią ukochanej babci oraz odrzuceniem jego uczucia przez dziewczynę.

Problemy te spowodowały, że chłopak opuścił się w nauce i musiał powtarzać klasę maturalną. Ten wydawałoby się stracony rok przyniósł przełom w życiu Davida. Zbudował on z klocków Lego Technics działającą protezę ręki. Jego ojciec nagrał film i wysłał do duńskiego producenta, który szybko nawiązał kontakt i zaprosił młodzieńca do swojej centrali. Kreatywność i wyobraźnia chłopaka została doceniona również przez NASA, od której dostał zaproszenie do poprowadzenia wykładów dla pracowników.

Niesamowita historia determinacji, walki o swoje marzenia i pokonywania kolejnych przeszkód. Książka pełna ciepła, humoru, szczerego spojrzenia na siebie, która może stać się inspiracją do otwartego patrzenia na świat i szukania nieszablonowych rozwiązań. Okładka miękka, klejona. Polecam.