Co jest w środku? Dom


Autorka: Agnieszka Wajda
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

 

Kartonowa książka obrazkowa stworzona przez ilustratorkę Agnieszkę Wajdę to znakomita propozycja dla małych dzieci do wielokrotnego oglądania i odkrywania fascynujących domowych zakamarków.

Autorka wykorzystuje swoje doświadczenie w projektowaniu architektonicznym i przedstawia przekrój dużego domu oraz znajdujących się w nim pomieszczeń, w tym wiatrołapu, kuchni, spiżarni, jadalni, gabinetu, antresoli, pralni i siłowni. Misternie zaprojektowane, wypełnione szczegółami rozkładówki, przedstawiające domowe przestrzenie oraz ich wystrój i wyposażenie tworzą ilustrowany przewodnik po domu Ani i Kazika. Mali czytelnicy mogą zajrzeć do ich pokoju, przejrzeć skarby kryjące się na strychu (są tam np. stare obrazy, zegar z kukułką, maszyna do pisania i eleganckie kapelusze), poszperać w szafkach kuchennych, zobaczyć, co kryje się w etażerce czy toaletce. Dom jest bardzo przytulny, klimatyczny, świetnie urządzony i wypełniony ciekawymi przedmiotami (wszystkie są podpisane). Niektóre elementy wyposażenia są dodatkowo wyeksponowane. Mamy tu więc zbliżenie akcesoriów dla zwierzaków, niciaka, akcesoriów obuwniczych i domowej apteczki.

Dzieci, odwiedzając dom Ani i Kazika, dowiedzą się też sporo o ich rodzinie, poznają ich pasje i styl życia, a przy okazji poszerzą swoje słownictwo i wiedzę. Ogromnym atutem książki są zachwycające, realistyczne, niezwykle precyzyjne ilustracje w stonowanych barwach. Doskonała propozycja dla przedszkolaków. Sprawdzi się też jako słownik obrazkowy i wyszukiwanka. Duży format, kartonowe strony. Polecam.