Billy i świnki

Autorka: Birgitta Stenberg
Wydawnictwo: Zakamarki
Poziom: BD O/I

 

Kolejna część zabawnego cyklu o przygodach kilkuletniego Billy’ego autorstwa szwedzkiej pisarki i scenarzystki; poprzednio na liście: „Billy i dziwny dzień” p. 14/2023. Książki o Billym ukazywały się w oryginale w latach 1989-2009, ale mimo upływu czasu nadal bawią kolejne pokolenia i cieszą się dużą popularnością.

Gdy Billy dowiaduje się, że jego babcia ma dwie świnki, koniecznie chce ją jak najszybciej odwiedzić i na własne oczy zobaczyć jej nowe zwierzęta. Mama chłopca podchodzi do tych rewelacji dość sceptycznie, bo przecież babcia mieszka na najwyższym piętrze w kamienicy w samym centrum miasta. Postanawia więc wysłać syna w towarzystwie jego starszej i rozsądniejszej koleżanki Lotty. Na miejscu podekscytowane dzieci przekonują się, że świnki wcale nie mieszkają w domu babci tylko w małym chlewiku na podwórzu. Sytuacja ta zmieni się już najbliższej nocy, kiedy Billy i Lotta odkryją, że ktoś chce ukraść świnki, i zaczną na własną rękę je ratować.

Urocza, zabawna, dowcipnie zilustrowana historyjka o dziecięcych emocjach, relacji wnuczka z babcią oraz trosce o zwierzęta. Większy format, okładka twarda, szyta. Polecam.