Smaki dzieciństwa Mirosława Kątna

„Smaki dzieciństwa”

Smaki dzieciństwa Mirosława KątnaAutorka: Mirosława Kątna
Wydawnictwo: Adamada

 

 

Publikacja autorstwa psycholożki i psychoterapeutki z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem zawodowym, współtwórczyni Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Tytuł na pierwszy rzut oka sugeruje optymistyczną zawartość, jednak niesie ze sobą głównie gorzki, kwaśny i cierpki smak wspomnień dzieciństwa, w którym najbliżsi i dorośli zawiedli. To zebrane przez autorkę historie pacjentów negatywnie doświadczonych psychicznie i fizycznie w pierwszych latach życia i młodości. Dzieci z traumą rozwodu i rodzicielskich rozgrywek, rówieśniczego nękania, ofiar manipulacji dorosłych i molestowania. Ostatni rozdział to przeciwny kraniec doświadczeń, szala pozytywnych wspomnień o osobach wyróżniających się, pełnych empatii opiekunów, zapewniających bezpieczną przystań gwarantującą zrównoważony rozwój.

Każdy z tekstów opatrzony jest krótkim komentarzem i kilkoma wskazówkami, zbyt lakonicznymi aby uznać je za treści typu poradnikowego. Napisana przystępnym, obrazowym stylem książka zainteresuje z pewnością rodziców i wychowawców. Tom kończy wywiad z Mirosławą Kątną i jej synem Rafałem, przeprowadzony przez Justynę Suchecką, na temat jego wspomnień z dzieciństwa i wychowywania przez mamę psychoterapeutkę. Może tez stanowić dobry materiał badawczy dla studentów pedagogiki. Polecam.

Wydanie w miękkiej oprawie, ze skrzydełkami, klejone.

Fragment książki: https://www.adamada.pl/smaki-dziecinstwa.html#tabs

Wywiad z autorką: https://kobieta.onet.pl/miroslawa-katna-smaki-dziecinstwa-wywiad-z-autorka/r4dk6td