Jedyny i Niepowtarzalny Bob Katherine Applegate

„Jedyny i Niepowtarzalny Bob”

Jedyny i Niepowtarzalny Bob Katherine ApplegateAutorka: Katherine Applegate
Ilustratorka: Patricia Castelao
Wydawnictwo: CzyTam

Poziom czytelniczy: BD II

 

Drugi tom cyklu „Jedyny i Niepowtarzalny”, pióra niezwykle poczytnej pisarki, autorki ponad stu pięćdziesięciu powieści. Katherine Applegate często korzysta z pseudonimów takich jak L.E. Blair, Katherine Kendall, Beth Kincaid, A.R. Plumb oraz Pat Pollari. Pisze dla młodszych i dorosłych czytelników.

Pierwszy tom cyklu pt. „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan” ukazał się na polskim rynku księgarskim w 2014 roku. Powieść została uhonorowana nagrodami literackimi między innymi: Newbery Medal (2013), Kirkus Reviews Best of Children’s Books (2012), Chicago Public Library Best of the Best (2012). Trafiła również na duży ekran.

Lekturą drugiego tomu cyklu usatysfakcjonowani będą zarówno czytelnicy znający treść poprzedniego, jak i zupełnie nowi. Autorka zadbała o wprowadzenie i przedstawiła pokrótce historię głównych bohaterów – goryla Ivana, słonicy Ruby i narratora najnowszej części, psa Boba. Dotychczas bezdomny, zaniedbany szczeniak teraz cieszy się życiem domowego pupila a jego najbliżsi przyjaciele znaleźli opiekę w pobliskim parku dzikich zwierząt. Potężny huragan, który pustoszy miasteczko niszczy również ZOO. Bob rusza na ratunek przyjaciołom. Nieoczekiwanie odkrywa, że nie jest jedynym szczeniakiem z miotu, który przeżył gdy odebrano go matce i porzucono w przydrożnym rowie…

Napisana potoczyście, z wartką akcją, zapewniająca wzruszenie i ekscytującą przygodę, humor, ale i nietrywializująca tematu ochrony i praw zwierząt powieść na długo pozostanie w pamięci czytelnika. Polecam.

Wydanie w miękkiej oprawie, ze skrzydełkami, klejone.

fragment powieści: https://czy-tam.pl/jedyny-i-niepowtarzalny-bob.html
materiały dla Dyskusyjnych Klubów Książki dotyczące powieści pt. „Jedyny i Niepowtarzalny Iwan”: https://czy-tam.pl/kluby-ksiazki.html
kolorowanki z bohaterami książki: https://czy-tam.pl/kolorowanki.html