„Ekspres na stacji”, „Kamień na pikniku”

Autorka: Wiola Wołoszyn
Ilustrator: Przemek Liput
Wydawnictwo: Mamania

Poziom czytelniczy: BD O

 

Nowe tomiki w logopedycznej serii „Jano i Wito uczą mówić” autorstwa neurologopedki Wioli Wołoszyn. Książeczki znakomicie sprawdzą się jako wczesna pomoc terapeutyczna do wykorzystania w domu i jako intersująca lektura familijna. Każdej części „patronuje” inna głoska, która często sprawia kłopot w prawidłowej wymowie. Zawierające ją wyrazy przedstawione zostały graficznie. Rodzic lub opiekun może więc czytać tekst z dzieckiem oddając mu w tych fragmentach głos. Zarówno dzieciom bez trudności w wymowie, jak i tym z potrzebującym ćwiczeń logopedycznych takie uczestnictwo w lekturze z pewnością sprawi radość. Perypetie rodzeństwa przedstawione zostały w konwencji przygodowej, dynamicznie, z suspensem i świetnie kamuflują logopedyczny wymiar publikacji.

W tomiku „Ekspres na stacji” Jano i Wito wyruszają z rodzicami na wycieczkę pociągiem. Na stacji tracą ich z oczu. Wszystko kończy się dobrze a zagubieni chłopcy przekazują czytelnikom reguły prawidłowego zachowania, gdyby dotknęło ich takie samo, niefortunne wydarzenie.

W tomiku „Kamień na pikniku” pierwszoplanową rolę gra Wito i jego niesamowity sen. Chłopiec przeżywa przyszły piknik, na który zabrać ma rodzeństwo babcia. We śnie odkrywa, że talenty mogą przejawiać się w rozmaitych, niekiedy zaskakujących formach i on sam również takim dysponuje.

W każdej z części rodzice lub opiekunowie towarzyszący dzieciom w lekturze znajda wskazówki logopedyczne odnoszące się do tekstu.
Wydanie w twardej oprawie, szyte, na grubszym papierze.

„Ekspres na stacji” fragment: https://mamania.pl/product-pol-733-Jano-i-Wito-ucza-mowic-S-Ekspres-na-stacji.html
„Kamień na pikniku” fragment: https://mamania.pl/product-pol-752-Jano-i-Wito-ucza-mowic-K-Kamien-na-pikniku.html