„Gdzie dzisiaj śpimy?”

Autorka: Maria Kopyt
Wydawnictwo: Druganoga

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

 

Pierwsza, prezentowana na liście nowości książka artystki, popularyzatorki matematyki Marty Kopyt (opublikowała „Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny” w 2017 roku). Współtworzy czasopismo „Kosmos dla dziewczynek”. Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik.

„Gdzie dzisiaj śpimy?” to książka dla miłośników przygód i wycieczek. Jej bohaterami są dwaj bracia. Młodszy nazywany Małpką, bo to jego ulubione przebranie i starszy, Kosmosem z uwagi na jego fascynację wszechświatem. Dzięki podróżniczym pasjom rodziców chłopcy mogą posmakować rozmaitych sposobów na wojaże, wyruszając na rodzinne eskapady pociągiem, łodzią czy kamperem a nawet, ale to już we śnie rakietą kosmiczną. Każdy z takich wyjazdów łączy się z innym rodzajem noclegu. Namiot, górskie schronisko, igloo, tipi, hamak, wyspa, kajuta, kuszetka, łóżko w kamperze. Autorka pozwoliła bohaterom skorzystać z prawie wszystkich możliwych sposobów nocowania. Ekscytacja, świeżość spojrzenia nowicjusza (narratorem jest Kosmos) wyrażone prostym i bezpośrednim stylem sprawiają, że książeczka spodoba się czytelnikom w każdym wieku. W treści obok warstwy przygodowej przemycone zostały ciekawostki na temat podróżowania. Są tu wskazówki na temat tego jak spakować się na wyprawę, co jest potrzebne pod namiotem a co na łodzi i jak wygodnie spać w hamaku.
Rysunki również są atrakcyjnym źródłem informacji. Przedstawiają między innymi opisane schematy wnętrza łodzi i kampera.

Wciągająca przygodówka dla przedszkolaków i starszych dzieci.
Wydanie w twardej oprawie, szyte. Większa czcionka.

Fragment publikacji: https://druganoga.com/sklep/839_gdzie-dzisiaj-spimy