„W tym domu straszę”

Autor: Kaja Herman
Wydawnictwo: Dragon

 

 

 

 

 

Debiut literacki Kai Herman, jak głosi jeden z blogów, który prowadzi „Malina nie biega” pracującej z młodzieżą psycholożki i malarki. Autorka jest laureatką pierwszej edycji konkursu wydawnictwa Dragon „Moc śmiechu”.

To lekka komediowa fabuła z wątkiem fantastycznym, zaaranżowanym tak by czytelnika lekko w finale zaskoczyć. Od początku bowiem jest uprzedzony o całkiem zwyczajnych, a nawet nieco egoistycznych pobudkach stojących za autorami wydarzeń, których doświadczy młoda studentka psychologii ofiarnie godząca się na opiekę nad przechodzącą rekonwalescencję babcią. Nestorka rodu za nic ma zalecenia lekarskie, przewodzi podejrzanej grupie kobiet hołdującej starosłowiańskim praktykom, przyjaźni się z dwiema kurami i świnią i… namawia przyjaciela wnuczki, do udziału w misternej intrydze. Zakochany w dziewczynie od lat chłopak ma szanse w końcu przenieść ich relację na inny poziom a babcia pozbyć się niechcianej opieki.

Sympatyczna komedia z bohaterką z talentem do komicznych wpadek spodoba się czytelnikom poszukującym niezobowiązującej, lekkiej lektury. Udany debiut z dobrym, niesztampowym pomysłem fabularnym.
Wydanie w miękkiej oprawie, klejone.