W tajemniczym ciemnym lesie Winshluss

„W tajemniczym ciemnym lesie”

W tajemniczym ciemnym lesie WinshlussAutor: Winshluss                                                   Wydawnictwo: Kultura Gniewu

Poziom: BD II/III

Winshluss (I raz na liście), czyli właściwie Vincent Parronaud, to ceniony rysownik i scenarzysta komiksów z Francji. Wydawnictwo Krótkie Gatki przyzwyczaiło do tego, że sygnowane przez nich dzieła tylko w teorii mają ograniczenia wiekowe. Podobnie jest teraz.

„W tajemniczym ciemnym lesie” to zwariowana komiksowa komedia dla całej rodziny. Fantastycznie wypadł punkt wyjścia historii, który polega na przypadkowym pozostawieniu bohatera (Angelo) przez rodziców podczas postoju w podróży do babci. Angelo szybko postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i dotrzeć do niej w pojedynkę, ale samotna wędrówka przez las przysporzy mu nie lada problemów.

Winshluss po dość klasycznym początku przechodzi do prawdziwego popisu wyobraźni. Chłopiec musi poradzić sobie z innym, obcym światem. W lesie spotyka między innymi dziwaczne zjawy, stwory, rozmawia a następnie rozwściecza chmurę. W tym szaleństwie jest metoda, znalazło się też miejsce na wprowadzenie intertekstów. Podczas lektury wyczuć można aurę „Alicji w Krainie Czarów”. Warstwa ilustracyjna to połączenie różnych technik (farby, flamastry, kredki), które ekspresyjnym charakterem i nieco wisielczym humorem napędzają fabułę. Znakomita rozrywka na najwyższym poziomie.

Oprawa twarda, szyta.