Co było najpierw: kura czy przyjaźń?

Co było najpierw: kura czy przyjaźń?

Co było najpierw: kura czy przyjaźń?Autorka: Elana K. Arnold                                            Ilustratorka: A. N. Kang                                          Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom: BD O/I

Przezabawna opowieść o potędze przyjaźni na przykładzie niezwykłej więzi łączącej dziewczynkę Zuzannę z kurą. Elana K. Arnold (I raz na liście) to bardzo ceniona kalifornijska autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Prezentowana pozycja zawiera wszystko, co może być interesujące dla czytającego dziecka. Mała ilość tekstu napisanego dużą czcionką dynamizuje lekturę, ponadto autorce udało się w minimalnej treści przedstawić fascynującą historyjkę. Zuzanna znajduje kurę przez przypadek.

Bohaterki szybko nawiązują nić porozumienia. Zuzanna dowiaduje się przy okazji sporo o kurzych zwyczajach, a nowy – równie sympatyczny co niespodziewany – gość w domu w naturalny sposób wywróci do góry nogami dotychczasowy tryb życia rodziny bohaterki. Komediowy charakter opowieści podkreślają ilustracje Anny Kang. Przyjęta konwencja mówienia o wartości, jaką jest przyjaźń, na pewno spełni swoją misję i zarazi dzieci pozytywną energią.

Oprawa twarda, szyta.