Ruby Redfort Weź ostatni oddech Lauren Child

Weź ostatni oddech

Ruby Redfort Weź ostatni oddech Lauren ChildAutorka: Lauren Child                                             Wydawnictwo: Dwie Siostry

 

Druga część bestsellerowej serii o przygodach nastoletniej detektyw Ruby Redfort. Tom pierwszy pt. „Spójrz mi w oczy” (p. 16/20). Ruby należy do supertajnej agencji o nazwie Spektrum. Organizacja doceniła detektywistyczne zdolności dziewczyny i pozwala jej na udział w trudnych śledztwach.

Tym razem akcja koncentruje się na tajemniczych zaginięciach w miasteczku Twinford. Trop prowadzi w stronę wielkiej wody. Dziwne zachowania morskich zwierząt: ogromne stado wrzeszczących mew pojawiło się w centrum miasta. Na dodatek z odbiorników radiowych wydobywają się kakofoniczne dźwięki, a statki towarowe zbaczają z kursu. Okaże się jeszcze, że w grę wchodzą współcześni piraci.

Wartkiej fabule towarzyszy element charakterystyczny, czyli łamanie szyfrów. Zgodnie z dobrym wzorcem jedynki czytelnicy również mogą sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie. Autorka zdecydowała się ponadto na pewne urozmaicenia – nieobecne w części otwierającej cykl. Wprowadza na przykład historię o przodkini Ruby, która przed dwustu laty przeżyła bliskie spotkanie z piratami. Dostajemy też – dla chwili oddechu – trochę wątków związanych z życiem prywatnym Ruby. Udana kontynuacja, do której szyfry i zagadki pomógł tworzyć wybitny matematyk – profesor Marcus du Sautoy z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Oprawa miękka, klejona.