Czy mógłbym zostać twoim psem?

Autor: Troy Cummings
Wydawnictwo: Esteri – Edra Urban & Partner

Poziom czytelniczy: BD O

 

 

 

 

 

Łatek szuka domu. Wysyła listy z prośbą o przyjęcie pod dach oferując od siebie wszystko, co ma najlepsze w psim sercu. Niestety wszystkie odpowiedzi są odmowne. Niektóre grzeczne, inne obojętne, czasem z wsparciem w postaci karmy. Jedna okazuje się być bezduszna i gburowata. Gdy Łatek całkiem traci nadzieję, otrzymuje list…

Urokliwa historyjka z czytelnym przesłaniem to nie tylko opowieść o bezdomnym psie poszukującym kogoś, kto go pokocha i da dom. Troy Cummings, amerykański ilustrator i autor literatury dziecięcej zamknął w niej wspomnienie z dzieciństwa o Auggie. Był to kundelek, który przybłąkał się do jego domu i zajął ważne miejsce w życiu rodziny przyszłego rysownika. Pomysł na książkę powstał jako odpowiedź na wyzwanie rzucone przez przyjaciela. Troy Cummings rysownik miał sprawdzić się jako autor tekstu. Jedynym wymogiem była epistolarna konstrukcja fabuły…

Z wyzwania wyszedł zwycięsko. Na fabułę składają się rzeczywiście wyłącznie listy. To króciutkie, konkretne teksty. Do czasu otrzymania przez Łatka ostatniego listu, jego losy są niewesołe a humorystyczne akcenty (np. właścicielka sklepu mięsnego, w którym bohater szuka schronienia nazywa się Weronika Kiszka) nie rozświetlają dość przygnębiającej historii. Szczęśliwy finał wynagrodzi wrażliwych na psią krzywdę i zapewni uśmiech zadowolenia z lektury.

Okładka z sympatycznym psiakiem i pytaniem, jakie chciałoby usłyszeć prawie każde dziecko na świecie skłania do wzięcia książki w dłoń a wielkoformatowe ilustracje przyciągają wzrok. Uwagę zwraca dbałość o jakość edycji.

Książka wydana na kredowym papierze, szyta, w twardej oprawie. Duża czcionka. Ostatnia strona zawiera porady dla dorosłych, jak wspierać bezdomne zwierzęta. Polecam.

Fragment do pobrania: https://esteri.pl/ksiazka/czy-moglbym-zostac-twoim-psem