Znalazłem kotka!

Autor: Troy Cummings
Wydawnictwo: Esteri – Edra Urban & Partner

Poziom czytelniczy: BD O

 

 

 

 

 

Drugi tomik cyklu zapoczątkowanego książką „Czy mógłbym zostać Twoim psem?” autorstwa amerykańskiego ilustratora (p. 14/21).

Czytelnicy znów spotkają Łatka, teraz już szczęśliwego i zaopiekowanego przez listonoszkę Sonię Stempel. Piesek znów pisze listy. Tym razem poszukuje domu dla małego kotka, którego znalazł na spacerze. Podobnie jak niegdyś on, znajdka dostaje same odmowne odpowiedzi. Próba zamieszkania u nauczyciela muzyki kończy się porażką a pobyt w domu z małymi dziećmi okazuje się być zbyt wyczerpujący (a raczej wyściskujący). Wielka kariera medialna kończy się z chwilą, gdy koci celebryta objawia typowe dla gatunku zachowanie, którego efektem jest wypluty do torebki agentki kłębek sierści…
Na szczęście, z pomocą mądrego psa kot znajduje swoje miejsce i swoich ludzi.

Lektura w sam raz dla czytelników marzących o własnym zwierzaku. Ilustruje wszystkie wyzwania, jakie staną przed opiekunem kota (to one są wymieniane jako argumenty odmowy przyjęcia) i jest dobrym pretekstem do rozmowy na ten temat z dziećmi.

Tomik ma zdecydowanie lżejszy klimat niż część pierwsza, bo perypetie kota nie są tak dramatyczne, ma mentora w postaci Łatka i nie jest zdany na samego siebie.
Tak jak w części „Czy mógłbym zostać Twoim psem?” i w tej na ostatniej stronie czytelnik znajdzie porady jak może wspomóc bezdomne zwierzęta.

Książka wydana na kredowym papierze, szyta, w twardej oprawie. Duża czcionka.

Fragment do pobrania: https://esteri.pl/ksiazka/znalazlem-kotka