Rodzina Robaczków robi sobie zdjęcie

Autor: Jennifer Frank
Wydawnictwo: Esteri – Edra Urban & Partner

Poziom czytelniczy: BD O

 

 

 

 

„Nie warto stroić się w cudze piórka”

Debiutancka książka obrazkowa amerykańskiej pisarki literatury dziecięcej Jennifer Frank i ilustratora Davida Ezry Steina otrzymała prestiżową nagrodę Caldecotta (coroczne wyróżnienie za najlepszą ilustrację dziecięcą).
To zabawna, prosta historyjka z przesłaniem na temat poczucia własnej wartości i tego, że bycie kimś zwyczajnym, niewyróżniającym się wcale nie oznacza, że jest się nudnym.

Rodzina Robaczków, z wyglądu przypominających dżdżownice umawia się z fotografem na wykonanie rodzinnego zdjęcia. Bohaterka opowiastki, Emma najstarsza z rodzeństwa martwi się, że rodowa pamiątka nie będzie tak unikalna i zachwycająca jak te, którymi chwalą się jej przyjaciele. Robaczki nie wyróżniają się przecież barwą jak motyle, brak im pięknej sierści jaką posiadają koty. Nie mają nawet zębów, które warto pokazać uśmiechając się do fotografii jak wesołe wiewiórki.

Postanawia więc naprawić tę sytuację szykując niespodziankę, która uraduje młodsze rodzeństwo. Niestety, w wyniku jej starań rodzina Robaczków staje się zupełnie nierozpoznawalna. Koniec końców okazuje się, że na pozór nie wyróżniające się niczym ciekawym dżdżownice posiadają zdolności, które sprawiają że ich rodzinna fotografia jest zupełnie inna niż wszystkie.

Ilustracje Davida Ezry Steina są barwne, bogate w zabawne szczegóły i ekspresyjne. Świetnie dopełniają tekst.
Książka wydana w twardej oprawie, szyta, na kredowym papierze. Duża czcionka.

Fragment do pobrania: https://esteri.pl/ksiazka/rodzina-robaczkow-robi-sobie-zdjecie