Niepokonany w 28 walkach Przemysław Osiak

Niepokonany w 28 walkach

Niepokonany w 28 walkach Przemysław OsiakAutor: Przemysław Osiak                                               Wydawca: Biblioteka Przeglądu Sportowego

Obszerny zbiór wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarza „Przeglądu Sportowego”, Przemysława Osiaka. Tytuł odnosi się do pamiętnej piosenki KNŻ z 1997 roku, gdy chyba naprawdę Gołota był najbardziej znanym na świecie Polakiem obok papieża i Lecha Wałęsy.

Nasz najlepszy bokser wagi ciężkiej to chodząca sprzeczność, wielka niewiadoma, człowiek totalnie nieprzewidywalny; zwłaszcza w ringu. Osiak dotarł jednak bardzo blisko tajemnic Gołoty. Po lekturze książki łatwiej zrozumieć, czemu tak wiele walk przegrał na własne życzenie. Gołota walczył bardziej z samym sobą niż z przeciwnikami, był pożerany przez swoje demony.

Przekrój rozmówców pozwala wręcz zajrzeć do umysłu sportowca, do zakamarków jego kariery i życia prywatnego. Osiak wyrasta na młodego mistrza sztuki wywiadu, który potrafi najpierw namierzyć cel (dodam tylko, że niektóre z nich mieszkają w USA), a następnie w pełni wykorzystać potencjał rozmówcy. Osobiście bardziej może czekam na pełną biografię niedoszłego mistrza świata, a jeśli takowa kiedykolwiek powstanie, to w oczekiwaniu na nią warto chłonąć wartościowy materiał z prezentowanej pozycji. Oprawa miękka, klejona.