Fotografka Mary Dixie Carter

Fotografka

Fotografka Mary Dixie CarterAutorka: Mary Dixie Carter                                    Wydawnictwo: Pascal

 

Mary Dixie Carter debiutuje na liście swoją pierwszą powieścią. Autorka publikuje w „TIME”, była też dyrektorem wydawniczym „The Observer”. „Fotografka” to poprawny thriller do szybkiej lektury mierzonej kilkoma wieczorami. Najciekawszy wydaje się pomysł fabularny. Otóż główna bohaterka zajmuje się zawodowo robieniem zdjęć na dziecięcych przyjęciach urodzinowych.

Pewnego razu trafia na imprezę do pozornie idealnej, bogatej rodziny. Ulega fascynacji nowo poznanymi osobami, po czym próbuje wkraść się w ich łaski. Oczywiście na wzorcowym wizerunku familii błyskawicznie pojawią się pęknięcia. W świecie przedstawionym dochodzi więc do ciekawego zderzenia: bohaterki o bardzo skomplikowanej psychice z dziwną rodziną.

Jak na debiutancką książkę, całość wypada intrygująco, skrupulatne opisy postaci i relacji wewnątrz tejże dziwnej rodziny, ale też smaczki jak przebieg procesu fałszowania zdjęć, budzą apetyt na kolejne teksty Carter. Wydawca zadbał o sporą czcionkę, co automatycznie kieruje również przekaz do czytelników w wieku senioralnym. Oprawa miękka, klejona.