Idziemy na zakupy


Autorka: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Poziom: BD O/I

 

Kolejna książka popularnej autorki kilkudziesięciu publikacji dla dzieci, w tym bestsellerowej serii „Kicia Kocia”, to tym razem nowy tomik podserii „Kicia Kocia i Nunuś”, przeznaczonej dla najmłodszych czytelników.

W prezentowanej części maluchy śledzą pierwsze zakupy Nunusia, na które wyrusza w towarzystwie starszej siostry. Nunuś jest bardzo podekscytowany wizytą w sklepie spożywczym, sprawnie znajduje produkty z listy zakupów, pomaga też siostrze włożyć zakupy do siatki i odstawić kosz. Wracając do domu rodzeństwo wstępuje jeszcze do piekarni, aby kupić chrupiące rogaliki.

Autorka w prosty, ciekawy sposób zapoznaje najmłodszych czytelników z czynnościami związanymi z robieniem zakupów, ukazując je jako przyjemność. Pogodna lektura z sympatycznymi bohaterami i zabawnymi, utrzymanymi w znanej z poprzednich tomów konwencji ilustracjami, która oswaja najmłodszych czytelników z różnymi sytuacjami z życia codziennego.

Książeczka wykonana jest z wytrzymałego kartonu. Ma mały, kwadratowy format. Polecam. Poprzednio na liście prezentowaliśmy: „Kicia Kocia na plenerze” p. 16/21.