Maleńkie Królestwo

Autor: Etgar Keret
Ilustratorka: Tami Bezaleli
Wydawnictwo: Widnokrąg

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

Piękna, opowiedziana z wzruszająca prostotą wielowymiarowa baśń. Pierwszą refleksją po jej lekturze będzie zapewne myśl o nieubłaganym czasie i nieuchronności zmian. Odczytać ją można również jako przypowieść o samotności, przyjaźni, o prawie do szczęścia. Maleńcy poddani opuszczają Maleńkie Królestwo realizując własne marzenia. Zostawiają pustkę, którą trzeba wypełnić. Tyci Król i jego Mądry Doradca muszą dostosować się do spodziewanej, ale nie do końca chcianej sytuacji i odnaleźć się w nowej/starej roli.

Baśń ilustrowana jest ekspresyjnymi, wykonanymi piórkiem rysunkami izraelskiej artystki Tami Bezaleli. Doskonale komponują się w tekstem Etgara Kereta, podkreślając jego refleksyjny klimat. Piękna, zarówno odczytana dosłownie przez młodszych i jako metafora dla czytelników z większym bagażem doświadczeń opowieść do wielokrotnej lektury.

Książka w twardej, lakierowanej okładce, szyta, na kartonowym papierze. Większa  czcionka. Zajrzyj do środka: https://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/ksiazki/malenkie-krolestwo/