Powrót na Zaginiony Kontynent Przemysław Hytroś Agnieszka Wajda

Powrót na Zaginiony Kontynent

Powrót na Zaginiony Kontynent Przemysław Hytroś Agnieszka WajdaAutor: Przemysław Hytroś                                                          Ilustratorka: Agnieszka Wajda                                                    Wydawnictwo: Dwukropek

Poziom: II/III

Kontynuacja książki „Pieśni Zaginionego Kontynentu” (p. 1/21). Pierwszy tom opowiadań z pogranicza baśni, fantastyki i współczesności spajały przygody ojca Sebastiana i Otty, którzy wiodą prym w wydarzeniach zaprezentowanych w prezentowanej pozycji.

Dzieciaki wyruszają na Zaginiony Kontynent, aby odnaleźć tam ojca, który zdecydował się wziąć udział w walce z pewnym kataklizmem, który nawiedził krainę. Czas mija, a on nie wraca. Stąd decyzja o wzięciu spraw we własne ręce. Trzeba przyznać, że Hytroś wpadł na chytry pomysł, jeśli idzie o koncept kontynuacji. Przekazanie insygniów fabularnej władzy młodocianym bohaterom może nie jest przesadnie oryginalne, ale na pewno twórcze, wywołuje ferment i zmianę perspektywy.

Narrację dwutorowo prowadzą raz Otta, raz Sebastian, ponieważ w fabule rozdzielają się, żeby zintensyfikować szanse na odnalezienie ojca. Autor uzasadnia więc formę treścią, a taka kompozycja powinna być zawsze chwalona. Dla wielbicieli fikcyjnych światów, magii i ucieczek od rzeczywistości, miłośników pierwszej części – pozycja obowiązkowa. Warto zachować kolejność wydawniczą w lekturze. Oprawa twarda, szyta.