Głośnik w głowie Aneta Pawłowska-Krać

Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce

Głośnik w głowie Aneta Pawłowska-KraćAutor: Aneta Pawłowska-Krać                                                    Wydawnictwo: Czarne

 

Istotnej wagi reportaż interwencyjny dziennikarki (I raz na liście) związanej z „Dużym Formatem” i „Zwierciadłem”. Autorka stworzyła bardzo potrzebną książkę o jednym z najbardziej zaniedbanych elementów życia społeczno-medycznego w Polsce. Leczenie psychiatryczne choć reformowane pozostawia wiele do życzenia. Pozostawieni sami sobie pacjenci z jednej, wypaleni zawodowo pracownicy z drugiej strony.

Wachlarz opisanych przez Pawłowską-Krać przypadków jest tak szeroki, że aż trudny do uwierzenia. Odpychamy od siebie złe wiadomości, a „Głośnik w głowie” stanowi ich niełatwy w odbiorze ultra zestaw. Depresja, uzależnienia, wychowanie w rodzinach dysfunkcyjnych, choroby i zaburzenia nagłe, niezapowiedziane. Autorka przeprowadziła dokumentację zarówno wśród pracowników, jak i pacjentów, którzy byli w stanie złożyć kilka zdań na temat własnych dramatycznych doświadczeń. Książka ze względu na tematykę zainteresuje co najmniej kilka grup czytelniczych. Ważny głos w ważnej sprawie. Oprawa twarda, szyta.