Nawiedzony Okręt


Autorka: Maria Kuzniar
Wydawnictwo: Dwukropek
Poziom: BD II/III

 

 

 

Debiut angielskiej autorki i bookstagramerki to wciągająca powieść fantastyczno-przygodowa dla młodszych nastolatków.

Bohaterką jest Aisza, miłośniczka książek obdarzona zdolnościami językowymi, która mieszka w Sewilli z dwójką starszych braci, ojcem i babcią (jej mama nie żyje). Dziewczynka pomaga w rodzinnej tawernie, marząc o wielkich przygodach i morskich wyprawach. Pewnego razu bohaterka przypadkowo odkrywa siatkę fałszerzy pieniędzy, przez co wpada w tarapaty. W trudnej sytuacji pomaga jej pewna kobieta, która udziela jej schronienia na pokładzie swojego statku. Okazuje się, że jest to Nawiedzony Okręt, legendarna jednostka słynnego angielskiego odkrywcy, a obecnie osobliwy statek piracki, którego załoga składa się z nietuzinkowych dziewczyn-piratek dzielnie żeglujących po oceanach, pojedynkujących się jedną ręką i opracowujących niezwykłe  wynalazki.

Pełno też na nim zjaw, cieni byłych członkiń załogi, pokładowej magii, tajnych pomieszczeń oraz skrytek z magicznymi osobliwościami. Żądna przygód Aisza odbywa służbę na tym zaczarowanym statku jako tłumaczka pokładowa, odkrywając jego tajemnice i przeżywając ekscytujące przygody. Bohaterka pragnie też rozwiązać tajemnicę księgi, którą znalazła w sewilskiej bibliotece, oraz dowiedzieć się, na czym polega prawdziwa misja załogi statku.

Wciągająca, pełna morskich przygód, legend i tajemnic, wspaniała opowieść o marzeniach, przyjaźni, odwadze i miłości do książek. Świetny debiut. Polecam. Okładka twarda, szyta.