Kurczaczek częstuje. Smacznego!


Autor: Mack van Gageldonk
Wydawnictwo: Papilon
Poziom: BD O

 

 

Urocza książka dla najmłodszych dzieci stworzona przez  holenderskiego grafika i ilustratora.

Mały, empatyczny kurczaczek troszczy się o wszystkie zwierzęta wokół, aby były najedzone i zadowolone. Żyrafie, która nie może dosięgnąć gałęzi, zrywa świeże listki, foczce rzuca jej ulubiony rybi przysmak, małpce daje banana, psu znajduje smaczną kość, kaczuszki częstuje pysznymi wodorostami, konikowi przynosi świeże siano, a myszce zrzuca okruszki sera. Bohater jest tak pochłonięty karmieniem i pomaganiem innym, że zapomina o własnych potrzebach. Gdy burczy mu w brzuszku wraca do mamy, która ma dla niego coś smacznego.

Maluchy poznają tu całkiem sporo zwierząt i ich przysmaków (książeczka ma 57 stron). Ich uwagę z pewnością przyciągną uproszczone, kreskówkowe ilustracje utrzymane w pastelowych barwach; Mack van Gageldonk w swojej twórczości inspiruje się sztuką afrykańską i malarstwem australijskich Aborygenów.

Książka pokazuje, że pomaganie innym jest wspaniałe, uczy życzliwości i kilku przydatnych zwrotów grzecznościowych. Świetna pozycja dla najmłodszych czytelników z jasnym przekazem. Kwadratowy, poręczny format. Twarda, szyta oprawa. Polecam.