Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić


Autor: Eoin McLaughlin
Wydawnictwo: Mamania
Poziom: BD O/I

 

 

 

 

 

Nowa odsłona uroczej serii o przyjaźni jeża z żółwiem autorstwa brytyjskiego duetu: Eoin McLaughlin (tekst) i Polly Dunbar (ilustracje). Poprzednio w serii: „Czy mogę się przytulić?” (p. 14/19) oraz „Kiedy nie możemy się przytulić” (p. 21/2020).

W tej części bohaterowie muszą poradzić sobie z rozłąką. Po obudzeniu się z zimowego snu jeż nie może nigdzie znaleźć żółwia. Próbuje bawić się z innymi zwierzętami, ale cały czas tęskni za swoim najlepszym przyjacielem. Gdy w końcu bohaterowie się spotykają, ze szczęścia padają sobie w ramiona i przytulają się najmocniej na świecie. Książka pokazuje, że chociaż czekanie na bliską osobę potrafi być trudne, przepełnione tęsknotą, w dodatku może się strasznie dłużyć, powodować smutek i łzy, to jednak warto się uzbroić w cierpliwość.

Pięknie, minimalistycznie zilustrowana opowieść o emocjach związanych z rozstaniem, potrzebie bliskości i niezwykłej mocy przytulania. Wartościowa, wzruszająca lektura nie tylko dla najmłodszych. Oprawa twarda, szyta. Polecam.