Mała Wu i odwaga Renata Pażusinska

Mała Wu i odwaga

Mała Wu i odwaga Renata PażusinskaAutorka: Renata Pażusinska                        Ilustratorka: Paulina Siwek              Wydawnictwo: Domirea

Poziom: BD O/I

 

 

 

 

Pięknie zilustrowana historia o trochę nieśmiałej, ale bardzo odważnej wiewiórce Wu, która mimo niebezpieczeństwa nie waha się stanąć w obronie młodej sowy zaatakowanej przez dwa złośliwe zające. W ramach rewanżu, zwykle lękliwa, ptasia bohaterka ratuje z opresji wiewiórkę, kiedy ta ucieka przed kuną.

Nieco surrealistyczny klimat bajki i przyjazne oblicza postaci z zabawnym niedźwiadkiem – strażnikiem lasu w tle, zostały doskonale uchwycone w warstwie ilustracyjnej. Ostre pociągnięcia kreski, które odzwierciedlają cechy zewnętrzne zwierząt, mieszają się tu z łagodnymi kształtami krajobrazu i przedstawiają świat realny oraz ten ze sfery sennych marzeń bohaterów.

Pouczająca lektura o odwadze i pomaganiu sobie w potrzebie. W książce znajdują się także zabawy dla młodych czytelników w postaci różnych zadań do wykonania, trenujące liczenie i pamięć. Oprawa twarda, szyta, mniejszy format. Polecam.