Z pajęczyny się urwałeś?! : wyjątkowa opowieść adwentowa w 24 rozdziałach Kai Pannen

Z pajęczyny się urwałeś?! : wyjątkowa opowieść adwentowa w 24 rozdziałach

Z pajęczyny się urwałeś?! : wyjątkowa opowieść adwentowa w 24 rozdziałach Kai PannenAutor: Kai Pannen                                                  Wydawnictwo Dwukropek

Poziom: BD I/II

 

Propozycja niemieckiego autora i ilustratora w istocie jest wyjątkową opowieścią. Podczas lektury dwudziestu czterech krótkich rozdziałów młody czytelnikmając okazję obserwować perypetie niewzruszonego, nadętego pająka i odważnej, sprytnej muchy znajdzie w nich tyle samo okazji do wzruszeń, co i do śmiechu.

Cięty i zabawny język bohaterów, trzymająca w napięciu historia, a także sposób, w jaki zostali przedstawieni w warstwie ilustracyjnej Henryk i Bzyk, raczej nie sprawią, że z książką możliwe będzie, według jej planu, odliczanie dni do świąt. Przeczuwam, że większość czytelników pochłonie ją “na raz”, choć oczywiście zachęcam do delektowania się lekturą jak najdłużej (zupełnie tak, jak pająk Henryk, który niemal przez cały miesiąc oblizywał się na widok swojej wigilijnej pieczeni – upolowanej muchy).

Finału rzecz jasna nie zdradzam, za to gwarantuję, że autor trzyma w niepewności i bawi inteligentnym dowcipem do ostatniej strony.

Publikacja w oprawie twardej, szytej.

Poprzednio na liście Kai Pannen jako ilustrator książki Claudii Croos-Müller: “Śpij dobrze? : krótki podręcznik przetrwania…” (P. 11/15).