Nie bój się mnie!


Autorka: Raahat Kaduji
Wydawnictwo: Amber
Poziom: BD O/I

 

Debiutancka książka obrazkowa brytyjsko-indyjskiej ilustratorki to urocza, wspaniale zilustrowana opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, pokonywaniu strachu i przełamywaniu uprzedzeń.

Nietopuś, sympatyczny, mały nietoperz samotnie mieszka w głębi ciemnego lasu w starym dębie. Jego pasją jest pieczenie ciast i przyrządzanie różnych smakołyków, którymi chciałby się dzielić z innymi, ale nikt go nie odwiedza. Na domiar złego jego próby zalezienia przyjaciół są bezowocne, wszystkie bowiem spotkane w nocy zwierzęta biorą go za potwora i uciekają przed nim. Pewnego jesiennego dnia mała Misia zbierając zapasy jedzenia na zimę zapuszcza się w głąb lasu i trafia do domku Nitopusia, który proponuje jej gościnę i nocleg. Następnego ranka zwierzęta wyruszają na poszukiwanie Misi. Gdy ją odnajdują całą i zadowoloną,  przekonują się, że straszny potwór jest przyjaznym maleńkim nietoperzem, w dodatku bardzo gościnnym. Od tej pory dom Nietopusia tętni życiem i radością, leśne zwierzęta bowiem często go odwiedzają i spędzają czas na wspólnym gotowaniu i pieczeniu.

Z ciepłą, chwytającą za serce historią znakomicie współgrają piękne, klimatyczne ilustracje. Okładka twarda, szyta. Polecam.