Dinozaury ratują święta Katarzyna Pruszkowska-Sokalla

Dinozaury ratują święta

Dinozaury ratują święta Katarzyna Pruszkowska-SokallaAutorka: Katarzyna Pruszkowska-Sokalla        Ilustratorka: Zuza Pacholska                        Wydawnictwo Zielona Sowa

Poziom: BD O/I

 

 

 

 

Rymowana, zabawna świąteczna historia rozgrywająca się w Dolinie Dinozaurów tuż przed wzejściem pierwszej gwiazdki, to dobra okazja do zapoznania dzieci z różnymi gatunkami dinozaurów i ich charakterystycznymi cechami.

Głównym bohaterem opowieści jest stary stegozaur, który zajmuje się organizacją świątecznej kolacji. Sporządzona przez niego lista przypisanych innym bohaterom obowiązków wywołuje spore zamieszanie: mały tyranozaur nie radzi sobie z ustrojeniem wysokiej choinki, kolce na grzbiecie ankylozaura nie pozwalają mu zapakować prezentów w ozdobny papier, welociraptor zamiast usmażyć – zjada mięso, a triceratops zahacza o wszystko ogonem. Okazuje się, że winę za to ponosi gospodarz, bo biorąc się za pisanie listy, nie założył okularów. Skruszony przeprasza całe towarzystwo, a odpowiednio tym razem wykonany plan sprawia, że urocze grono dinozaurów zasiada do pięknie przygotowanego stołu w doskonałych nastrojach.

Lektura z poczuciem humoru i garścią wiedzy.

Oprawa twarda, szyta, duży format.