Książeczka pełna radości. 365 sposobów na miły dzień


Autorka: Joanne Ruelos Diaz
Ilustratorka: Annelies Draws
Wydawnictwo Kropka

 

 

Książka amerykańskiej pisarki i redaktorki to zbiór ciekawostek, inspiracji i pomysłów w formie uroczo zilustrowanego kalendarza.

Autorka podpowiada, co w danym dniu można zrobić, odkryć lub na co zwrócić uwagę, aby był on miły, kreatywny i niezwykły. W swojej książeczce-cegiełce przedstawia ogrom różnorodnych propozycji i sposobów na udany dzień, związanych m.in. z aktywnościami (spacer, zimowa joga, taniec brzucha), grą na instrumencie (ukulele, bębenek), pracami artystycznymi (zrobienie bransoletki i albumu z wycinkami), zbieraniem skarbów (kamienie), próbowaniem nowych rzeczy (czytanie w wannie), odkrywaniem otaczającego nas świata i zachwycaniem się nim (motyle, kwiaty, nocne niebo).

Przypomina o urodzinach sławnych ludzi (Martina Luthera Kinga, Galileusza, Fridy Kahlo) oraz ważnych dniach, takich jak np.: Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce, Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej, Światowy Dzień Dzikiej Przyrody, Międzynarodowy Dzień Dud, Dzień Liczby Pi, Międzynarodowy Dzień Szczęścia czy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zachęca też do wyrażania wdzięczności, zachwytu nad codziennością, kreatywności, kontaktu z przyrodą, przytulania, wymyślania historii, prowadzenia dziennika jak Leonardo da Vinci, napisania haiku, delektowania się smakołykami czy świętowania sztuki przybijania piątki.

Wartościowa książka, która promuje pozytywne wartości, uczy empatii, pobudza wyobraźnię, pokazuje, jak cieszyć się codziennością. Będzie też skarbnicą pomysłów dla rodziców i nauczycieli. Ładnie wydana, w twardej, szytej oprawie, z tasiemkową przekładką. Polecam.