Pucio rośnie zdrowo


Autorka: Marta Galewska-Kustra
Ilustratorka: Joanna Kłos
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Poziom: BD O

 

Kolejna część cyklu z bohaterem Puciem, autorstwa dr nauk humanistycznych, pedagożki i logopedki; poprzednio na liście: „Pucio na wsi” p. 17/2022.

Tym razem Marta Galewska-Kustra proponuje dzieciom aktywizującą książeczkę, która w pomysłowy sposób promuje zdrowy styl życia. Przedstawia scenki z życia codziennego Pucia, od porannego ubierania się przez jazdę w parku po torze rowerowym do wieczornej kąpieli i wspólnego czytania. Mali czytelnicy, śledząc dzień ulubionego bohatera, aktywnie w nim uczestniczą. Pomagają mu na przykład wybrać odpowiednie do pogody ubranie, wklepać krem przeciwsłoneczny w buzię, dopasować ochraniacze, na koniec zaś głaszczą go po głowie. Ich zadaniem jest też przypominanie bohaterowi o myciu rąk czy zakładaniu kasku na rower. Dodatkowo wyszukują na ilustracjach wskazane w tekście rzeczy i wybierają prawidłowe odpowiedzi. Na końcu książki znajduje się mały zbiór porad, jak dbać o zdrowie i samopoczucie, aby rosnąć zdrowo.

Pogodna, uroczo zilustrowana książka wspierająca maluchy w wyrabianiu zdrowych nawyków. Mały, kwadratowy format, kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami. Polecam.