Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie Marek Tłuczek

Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie

Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie Marek TłuczekAutor: Marek Tłuczek                                                Wydawnictwo Helion

 

Po publikację Marka Tłuczka warto sięgnąć, nawet jeśli nie ma się szczególnej wiedzy informatycznej czy matematycznej. Temat skądinąd wyłożony na kartach prezentowanej książki w bardzo przystępny sposób powinien wzbudzać zainteresowanie każdego z nas, bo sztuczna inteligencja przenika coraz liczniejsze obszary życia i w sposób zauważalny je zmienia.

Autor – absolwent Politechniki Poznańskiej – od lat zajmuje się badawczymi zagadnieniami związanymi ze sztuczną inteligencją oraz rozpoznawaniem obrazów. W publikacji przedstawia definicję i historię sztucznej inteligencji, wskazuje na liczne zmiany, jakie nastąpiły w tej dziedzinie w ostatnich latach i prezentuje możliwe scenariusze rozwoju obecnych metod sztucznej inteligencji (przewiduje także momenty stagnacji w badaniach). W poszczególnych rozdziałach pochyla się nad tematem zastosowania AI w różnych dziedzinach życia, np. w biznesie, transporcie czy medycynie, wyjaśnia, w jaki sposób sztuczna inteligencja potrafi widzieć, słyszeć i rozumieć ludzką mowę, odnosi się do kwestii zagrożeń wynikających z rozwoju technologii, a przy tym odpowiada na nurtujące pytania, np.: Kiedy nasze pojazdy będą w pełni autonomiczne? Czy sztuczna inteligencja rozumie nasz język? Czy sieci neuronowe widzą więcej niż radiolog?

Książka zawiera ilustracje, fotografie i wykresy, bibliografię oraz kody QR. Oprawa miękka, klejona. Polecam.